dr n. med. Małgorzata Berner-Rutkowska

Specjalista II stopnia w dziedzinie dermatologii i wenerologii, a także specjalista medycyny estetycznej.

Godziny przyjęć

Wtorek 15:00-18:20

Edukacja medyczna

Dr Małgorzata Berner-Rutkowska jest specjalistą dermatologiem z wieloletnim doświadczeniem. Prawo do wykonywania zawodu uzyskała w 1989 roku, a w 1993 roku ukończyła pierwszą specjalizację – z chorób wewnętrznych. W 1997 roku ukończyła specjalizację I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii, a w 2001 roku uzyskała II stopień specjalizacji w tej samej dziedzinie. Wiedzę i doświadczenie w zakresie leczenia chorób skóry zdobywała w trakcie kilkunastoletniej pracy w Klinice Uniwersyteckiej.

Od kilkunastu lat zajmuje się leczeniem chorób skóry, głównie łuszczycy, bielactwa, atopowego zapalenia skóry (chorób wspomaganych fototerapią) oraz chorób skóry twarzy (takich jak trądzik), które wymagają jednoczesnego działania farmakologicznego i kosmetologicznego. Zajmuje się również diagnostyką znamion (dermatoskopia komputerowa) oraz laserowym usuwaniem znamion i innych defektów skórnych. Zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej uczyła się biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach z tej dziedziny. Pracuje także jako wykładowca – przez wiele była nauczycielem akademickim, a obecnie prowadzi zajęcia w Wyższej Szkole Kosmetyki w Łodzi. Wykonuje zabiegi, które uważa za bezpieczne, w tym również procedury wykorzystujące całkowicie naturalne materiały, takie jak osocze pacjenta. Dermatologia, medycyna estetyczna i kosmetologia są wg niej nierozerwalnie ze sobą związane. Wyznaje pogląd, że ŁADNA skóra to przede wszystkim ZDROWA skóra, a jeżeli można jednocześnie nieco opóźnić zewnętrzne efekty starzenia się, to należy z tego korzystać, oczywiście harmonijnie i w umiarkowany sposób. Należy do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Specjalizacje

Dermatologia
Medycyna estetyczna
Wenerologia

Stopnie naukowe

dr nauk medycznych

Leczone choroby

Rozwój zawodowy

Odbyła liczne staże oraz certyfikowane kursy w renomowanych ośrodkach z zakresu dermatologii klinicznej oraz estetycznej. Jest autorem i współautorem publikacji z zakresu dermatologii i wenerologii. Stale powiększa swoją wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych. Medycyna jest jej największą pasją. W leczeniu kieruje się podejściem holistycznym, dobrem pacjentów oraz poprawą ich komfortu życia.

Członkostwo

należy do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych