Mammografia

Prowadzimy konsultacje, Badania diagnostyczne oraz program profilaktyki raka piersi, w ramach którego pacjentki mogą bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne.

Informacje ogólne

Mammografia to badanie obrazowe, będące jedną z najbardziej skutecznych metod wykrywania zmian w piersiach. badanie pozwala na wczesne rozpoznawanie guzków o średnicy około 0,3-0,5 cm. 

W grupach wiekowych, dla których mammografia piersi jest wyjątkowo istotnym elementem profilaktyki onkologicznej, znajdują się Pacjentki:

Wykonujemy badania mammograficzne przy użyciu w pełni cyfrowego mammografu firmy Siemens – Mammomat Novation.

Powstrzymaj Raka II

W PoliClinic realizujemy również projekt Powstrzymaj Raka II – program profilaktyczny wspierający wykrywalność raka piersi.

Program realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

W okresie 2 lat zostanie przeprowadzonych 1000 badań mammograficznych, 500 osób skorzysta ze zwrotu kosztów dojazdu na badania oraz 1200 osób pozyska informacje o profilaktyce raka piersi. Projekt jest adresowany do kobiet w wieku od 50 do 69 r.ż., mieszkanek powiatów: m. Łódź, brzeziński, łęczycki, kutnowski, poddębicki, bełchatowski, skierniewicki.

Świadczenia finansowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia

Godziny pracy Centrum

Poniedziałek – Piątek      8:30 – 18:30
Sobota                                 nieczynne

UMÓW WIZYTĘ

Telefonicznie

Skontaktuj się z Rejestracją pod numerem telefonu, w godzinach 8.30 - 18.30

Messenger

Możesz zapytać nas na czasie o interesujący Cię termin.