• Start
  • Rehabilitacja Łódź

Rehabilitacja

W naszym Centrum w Łodzi mogą Państwo skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych (fizykoterapia, masaże, kinezyterapia, terapia manualna, krioterapia, hydroterapia)

Umów wizytę

Umów telefonicznie w godzinach pracy Rejestracji 8.30 – 18.30
lub przez Messengera

Rehabilitacja pourazowa w Łodzi

W PoliClinic prowadzimy konsultacje oraz zabiegi rehabilitacyjne w ramach usług komercyjnych.

Naszym celem jest przywrócenie Pacjentom pełnej sprawności ruchowej oraz komfortu życia. Stosujemy nowoczesne metody rehabilitacji przy użyciu najwyższej klasy sprzętu rehabilitacyjnego.

Pracujemy z Pacjentami zarówno po zabiegach, operacjach jak i kontuzjach i urazach.

Pacjenci mogą zgłosić się do nas na konsultację, w trakcie której zdiagnozujemy problem oraz ustalimy plan leczenia uwzględniający wszelkie wskazania i przeciwwskazania medyczne do konkretnych zabiegów rehabilitacyjnych. 

Można zgłosić się także z planem zabiegów rehabilitacyjnych ustalonych przez innych specjalistów w innych placówkach medycznych. W trakcie procesu rehabilitacji na bieżąco monitorujemy stan Pacjenta, pokazujemy poczynione postępy oraz uwzględniamy konieczne modyfikacje.

W naszym zespole pracują wykwalifikowani i doświadczeni fizjoterapeuci, rehabilitanci oraz masażyści.

Zabiegi fizjoterapeutyczne

CENNIK

Pakiety

2 rodzaje zabiegów fizykoterapii (pole magnetyczne, laser biostymulacyjny, ultradźwięki, elektroterapia, krioterapia, sollux) - 10 wizyt 299 zł
3 rodzje zabiegów fizykoterapii (pole magnetyczne, laser biostymulacyjny, ultradźwięki, elektroterapia, krioterapia, sollux) - 10 wizyt 449 zł
Masaż leczniczy (30 min) + 1 zabieg (Lampa Sollux, Ultradźwięki, Laser niskoenergetyczny lub Elektroterapia) - 5 wizyt 369 zł

Kinezyterapia

Konsultacja fizjoterapeutyczna 100 zł
Ćwiczenia w odciążeniu (15 min) 20 zł
Gimnastyka korekcyjna (30 min) 70 zł
Gimnastyka korekcyjna (45 min) 100 zł
Indywidualna praca z pacjentem (30 min) 80 zł
Wyciągi - trakcja dynamiczna odcinek lędźwiowy 50 zł

Fizykoterapia

Diatermia krótkofalowa 20 zł
Diatermia krótkofalowa – 10 zabiegów 180 zł
Laser niskoenergetyczny 20 zł
Laser niskoenergetyczny – 10 zabiegów 180 zł
Ultradźwięki 20 zł
Ultradźwięki – 10 zabiegów 180 zł
Elektroterapia 20 zł
Elektroterapia – 10 zabiegów 180 zł
Pole magnetyczne 20 zł
Pole magnetyczne – 10 zabiegów 180 zł
Fala uderzeniowa 80 zł
Fala uderzeniowa – 5 zabiegów 350 zł
Laser wysokoenergetyczny 30 zł
Krioterapia miejscowa 20 zł
Krioterapia miejscowa – 10 zabiegów 180 zł
Salus talent 80 zł
Terapia Radiofalowa Ukierunkowana (TEKAR) 120 zł
Salus talent - 5 zabiegów 350 zł
Lampa Sollux 20 zł
Lampa Sollux – 10 zabiegów 180 zł
Drenaż limfatyczny 40 zł
Drenaż limfatyczny – 10 zabiegów 360 zł
Game ready 40 zł
Game ready -10 zabiegów 360 zł
Suchy hydromasaż (20 min) 50 zł
Suchy hydromasaż – 10 zabiegów 450 zł
Masaż leczniczy (20 min) 60 zł
Masaż leczniczy (30 min) 80 zł
Masaż leczniczy (60 min) 150 zł

Hydroterapia

Kąpiel wirowa kończyn dolnych (15 – 20 minut) – 1 zabieg 30 zł
Kąpiel wirowa kończyn dolnych (15 – 20 minut) – 10 zabiegów 270 zł
Kąpiel wirowa kończyn górnych (15 – 20 minut) – 1 zabieg 30 zł
Kąpiel wirowa kończyn górnych (15 – 20 minut) – 10 zabiegów 270 zł
Kąpiel wirowa kończyn dolnych i kręgosłupa (15 – 20 minut) – 1 zabieg 50 zł
Kąpiel wirowa kończyn dolnych i kręgosłupa (15 – 20 minut) – 10 zabiegów 450 zł
Masaż podwodny / perełkowy mechaniczny (15 – 20 minut) – 1 zabieg 60 zł
Masaż podwodny / perełkowy mechaniczny (15 – 20 minut) – 10 zabiegów 540 zł
Zimna kąpiel wirowa kończyn dolnych i kręgosłupa (kriohydroterapia) – 1 zabieg 50 zł
Zimna kąpiel wirowa kończyn dolnych i kręgosłupa (kriohydroterapia) – 10 zabiegów 450 zł
Zimna kąpiel całego ciała (kriohydroterapia)– 1 zabieg 60 zł
Zimna kąpiel całego ciała (kriohydroterapia)– 10 zabiegów 540 zł
Sucha kąpiel CO2 (20 min)– 1 zabieg 40 zł
Sucha kąpiel CO2 (20 min)– 10 zabiegów 360 zł

Sprzęt

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który w połączeniu z wiedzą i umiejętnościami przynosi rewelacyjne efekty.

 

Urządzenie do suchego hydromasażu – Wellsystem Medical daje możliwość masażu wodnego bez konieczności rozbierania się. Dysze wodne, poruszając się okrężnymi ruchami, masują ciało od stóp do głowy. Rozluźniają w ten sposób mięśnie i poprawiają krążenie krwi. Przyjemne ciepło wody dociera nawet do najgłębiej położonych tkanek. Doskonałe efekty terapii osiągane są dzięki połączeniu trzech elementów: siły, ciepła i wody. Terapia pomaga w wyeliminowaniu codziennych napięć, przemęczenia i stresu. Zapobiega też objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku przeciążeń występujących po dużym wysiłku fizycznym.

Właściwości membranowego suchego masażu:
ROZGRZEWAJĄCA – przygotowuje do wysiłku fizycznego oraz poprawiając ukrwienie – przyspiesza metabolizm
REGENERUJĄCA – przyspiesza powrót organizmu do stanu prawidłowego po dużym wysiłku fizycznym lub psychicznym
REHABILITACYJNA – wspomaga leczenie urazów oraz rozluźnia mięśnie i zmniejsza ból

Suchy hydromasaż Wellsystem wpływa pozytywnie na cały organizm. Suchy masaż wodny pobudza układ krwionośny i limfatyczny do pracy, wspomagając w ten sposób usługi transportowe, odżywcze, oczyszczające i regeneracyjne. Likwiduje objawy zastoinowe, przyspiesza wchłanialność obrzęków, zwiększa wytrzymałość i elastyczność aparatu wiązadłowego oraz ruchomość stawów. Masaż karku, grzbietu oraz odcinka lędźwiowo-krzyżowego oddziałuje na nerwy rdzeniowe i ich sploty, a tym samym wpływa korzystnie na funkcje kończyn górnych i dolnych. Dodatkowo, masaż mięśni przykręgosłupowych wpływa pozytywnie na autonomiczny układ nerwowy i reguluje jego czynność.

Wanna do kriohydroterapii do kończyn dolnych i odcinka lędźwiowego kręgosłupa,  wyposażona w system chłodzący wodę w zakresie od +4°C do +16°C. Idealne rozwiązanie dla sportowców, w celu:

  • przyspieszenia regeneracji mięśni;
  • łagodzenia procesów zapalnych;
  • zmniejszeniu dolegliwości związanych z zespołem opóźnionych boleści mięśniowych;
  • zwiększenia wydajności organizmu.

 

Urządzenie przeznaczona do suchych kąpieli w dwutlenku węgla, głównie dla osób, które z powodu stanu zdrowia, nie mogą korzystać z tradycyjnych, mokrych kąpieli kwasowęglowych.

Dzięki wykorzystaniu komory Duo Dry Jet zlikwidowane zostaje obciążenie pacjenta dodatkowym ciśnieniem hydrostatycznym.

 

 Aparat do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej  – pulsacyjny, głęboko penetrujący stymulator elektromagnetyczny, który umożliwia przenikanie pola elektromagnetycznego w głębsze warstwy tkanek i kości, gdzie może działać przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.

Wskazania: 
• Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego
• Schorzenia kręgosłupa
• Zaburzenia układu nerwowego
• Rehabilitacja sportowa
• Osłabienie lub zanik mięśni

BTL 6000 SHORTWAVE 400 – Diatermia krótkofalowa z aplikatorami kondensatorowymi, przeznaczona do terapii ciepłem z wykorzystaniem fal o wysokiej częstotliwości. Zaletą stosowania tej metody jest głębsza penetracja w porównaniu z metodami konwencjonalnymi, takimi jak okłady rozgrzewające, kąpiele cieplne lub terapia podczerwienią.
Zabiegi z użyciem diatermii krótkofalowej rozluźniają mięśnie, łagodzą ból, poprawiają ukrwienie, posiadają działanie przeciwzapalne i wspomagają układ odpornościowy.

 Lampa Sollux służąca do zabiegów nagrzewania z wykorzystaniem energii cieplnej emitowanej przez promiennik. Lampa sollux naświetla promieniami podczerwonymi w zakresie IR-A oraz IR-B. Zadane promieniowanie uzyskać można poprzez zastosowanie odpowiedniego filtra. Lampa sollux  wykorzystywana jest w fizykoterapii klasycznej, jak i specjalistycznej – np. sportowej. 

 

BTL-6000 TR-THERAPY ELITE– Terapia radiofalowa ukierunkowana – przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki tworząc ich selektywne przegrzanie. Terapia ta przynosi natychmiastową ulgę w bólu, rozluźnienie mięśniowe, zmniejszenie obrzęków oraz przyspieszenie regeneracji tkanek.

BTL SWT+HIL12W COMBI – Aparat do terapii falami uderzeniowymi oraz laser wysokoenergetyczny

 

Terapia falami uderzeniowymi (SWT) jest jedną z najskuteczniejszych terapii przeciwbólowych układu mięśniowo-szkieletowego. Przed wynalezieniem fali uderzeniowej było bardzo ciężko znaleźć skuteczne rozwiązanie dla dolegliwości bólowych związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. Fala uderzeniowa zapewnia gotowe rozwiązanie tego typu problemów dla wielu milionów ludzi.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to nowa, rewolucyjna technologia, szybka i skuteczna terapia w szerokim zakresie wskazań klinicznych z bezbolesnym, bezoperacyjnym leczeniem bez skutków ubocznych. Głębsza penetracja tkanki, maksymalny efekt terapeutyczny, rezultaty potwierdzone klinicznie.

Połączenie terapii laserem wysokoenergetycznym i falami uderzeniowymi pozwala na maksymalizację wyników leczenia i przyspiesza proces powrotu do zdrowia. Terapia jest łagodna, bardziej komfortowa i wolna od skutków ubocznych.

 

BTL 6000 LYMPHASTIM 12 TOPLINE– Aparat do masażu uciskowego.
Działa na zasadzie przerywanego pneumatycznego ucisku (presoterapia). Wykorzystuje przesuwającą się falę uciskową ułatwiającą kompresyjny drenaż limfatyczny. Masaż danej okolicy odbywa się poprzez ucisk w napełnianych powietrzem rękawach, w których ciśnienie regulowane jest przez jednostkę centralną (kompresor) za pomocą systemu przewodów. Poszczególne komory specjalnych rękawów napełniają się we wcześniej zaprogramowanych odstępach czasu tworząc wolno przesuwającą się falę delikatnego i rytmicznego ucisku. Po zakończeniu cyklu powietrze jest usuwane. Pneumatyczny masaż uciskowy jest pozytywnie postrzegany przez pacjentów, jako bardzo przyjemny i skuteczny sposób leczenia.

Aparat do krioterapii Game Ready® to zestaw oparty na technologii kosmicznych skafandrów NASA. Całość zapewnia terapię przerywanych ucisków pneumatycznych jednocześnie z dostarczeniem terapii chłodzenia w uszkodzone – kontuzjowane miejsce. Game Ready® został stworzony w oparciu o badania naukowe nad kontrolowaniem ciśnienia i temperatury w elastycznym materiale oraz badania lekarzy sportowych na temat kontuzji występujących w sporcie. Produkt ten pozwala ludziom (sportowcom) szybko powrócić do zdrowia po urazie lub operacji. Przyspiesza okres regeneracji komórek układu mięśniowego i szkieletowego, przez co skraca czas rehabilitacji i odnowy biologicznej.

Game Ready® zawiera opatentowany system RICE – tj. odpoczynek, lód, ucisk, elewacji, który był używany przez dziesiątki lat w leczeniu ostrych i przewlekłych urazów oraz w rehabilitacji pooperacyjnej. Game Ready® łączy w unikalny sposób natychmiastowe chłodzenie i przerywany ucisk, którym można zarządzać w prosty sposób z panelu dotykowego. Całość zawiera i wykorzystuje wszystkie właściwości RICE.

 

Umów wizytę

Umów telefonicznie w godzinach pracy Rejestracji 8.30 – 18.30
lub przez Messengera

Godziny pracy Centrum

Poniedziałak – Piątek      8.00 – 18:30
Sobota                                 nieczynne

UMÓW WIZYTĘ

Telefonicznie

Skontaktuj się z Rejestracją pod numerem telefonu, w godzinach 8.30 - 18.30

Messenger

Możesz zapytać nas na czasie o interesujący Cię termin.