AngioExpert

Badanie diagnostyczne AngioExpert

Diagnostyka zaburzeń krążenia naczyniowego metodą FMSF

Badanie diagnostyczne AngioExpert służy do nieinwazyjnej oceny zaburzeń krążenia naczyniowego, regulacji metabolicznej oraz ryzyka powikłań naczyniowych w cukrzycy.

AngioExpert wykorzystuje technikę FMSF (Flow Mediated Skin Fluorescence) opartą na pomiarze zmian intensywności fluorescencji NADH w skórze przedramienia, w odpowiedzi na wymuszone zatrzymanie i uwalnianie przepływu krwi. Zamknięcie przepływu krwi w tętnicy ramiennej jest realizowane poprzez użycie mankietu okluzyjnego, powszechnie stosowanego w przyrządach do pomiaru ciśnienia krwi. Ponieważ zmiany krążenia naczyniowego w skórze są odzwierciedleniem stanu krążenia w całym organizmie, dlatego urządzenie AngioExpert jest unikalnym i czułym markerem ryzyka sercowo-naczyniowego oraz wrażliwości organizmu na niedotlenienie.

Stwierdzenie występowania lub niewystępowania zaburzeń mikrokrążenia uzyskuje się poprzez interpretację uzyskanych w badaniu współczynników (parametrów) i kształtu krzywej zmian fluorescencji NADH w czasie.

Zastosowania badania AngioExpert:

Przebieg badania AngioExpert

1

Przygotowanie do badania

• zebranie wywiadu medycznego oraz terapii towarzyszącej

2

Badanie

(1) wykonanie pomiarów ciała i parametrów życiowych (wzrost, waga, BMI, ciśnienie krwi, czynność serca) (2) pomiar metodą FMSF przy użyciu urządzenia AngioExpert - badanie podobne do pomiaru ciśnienia krwi, trwające około 15 minut

3

Analiza wyników

• stwierdzenie występowania lub niewystępowania zaburzeń mikrokrążenia uzyskuje się poprzez interpretację uzyskanych w badaniu współczynników (parametrów) i kształtu krzywej zmian fluorescencji NADH w czasie

Cennik

Badanie AngioExpert 350 zł

UMÓW WIZYTĘ

Telefonicznie

Skontaktuj się z Rejestracją pod numerem telefonu, w godzinach 8:30-18:30

Messenger

Możesz zapytać nas na czasie o interesujący Cię termin.